Pagrindinis / Serialai / Genijus. Pikasas
8-02-2019

Genijus. Pikasas (2 Sezonas) Genius: Picasso (Season 2)

Pablas Pikasas – vienas žymiausių praeito amžiaus kūrėjų, kubizmo pradininkas, nebijojęs eksperimentuoti nė viena kryptimi, savo genialumu pažymėjęs tiek skulptūrą, tiek tapybą. XX amžius – nusistovėjusių meno stereotipų griovimo laikas ir garsusis ispanas Pikasas buvo genialiausias iš tų, kurie tuos standartus griovė ir kurdami savąją koordinačių sistemą pritaikė sau. Savo stilių jis apsupo paslaptimis ir mįslėmis. „Kiti mato tai, kas buvo, ir klausia: kodėl? Aš matau tai, kas galėtų būti, ir klausiu: kodėl ne?“ – kartą pasakė Pablas. Jis sukūrė per 20 000 paveikslų, piešinių, skulptūrų, keramikos darbų, teatro kostiumų. Keletas Pikaso paveikslų vertinami kaip brangiausi pasaulyje. Nors gimė ir augo Ispanijoje, menininkas beveik visą brandų gyvenimą praleido ir dirbo Paryžiuje bei Prancūzijos pietuose. Tarp jo draugų buvo garsiausi to laiko žmonės, nors su daugelių iš jų jį siejo prieštaringi santykiai.

Pablas Pikasas buvo nepaprastas žmogus, o jo gyvenimas nelengvas, privertęs jį klajoti po įvairias šalis. Šis žmogus buvo labai prieštaringas, vieni juo žavėjosi, kiti nekentė ir koneveikė. Nuo vaikystės mokėsi piešti, tačiau akademinis stilius jo nežavėjo. Talentingas vaikinas norėjo išreikšti savo emocijas, bet ne paprastomis priemonėmis vaizduoti realybę, o ją pakeisti. Įkvėpimo sėmėsi iš savo mamos, kuri vaikystėje jam sekdavo pačios sukurtas pasakas. Ji kurdavo istorijas remdamasi savo išgyventos dienos įspūdžiais ir sūnus šį metodą perėmė.

Tapybos genijus užaugo apsuptas moterų: stiprios valios motinos, senelės, keturių tetų, kelių pusseserių ir dviejų seserų. Nė vienas menininkas neturėjo tiek meilės romanų ir mylimųjų, kiek Pablas Pikasas. Moterys jam buvo reikalingos kaip oras. Jos saugojo ir kurstė talento kūrybinę ugnį. Menininką kerėjo grožis ir jaunystė – Pikasas visada rinkdavosi gražias ir būtinai jaunas moteris. Vis didėjančio metų skirtumo jis nepaisė – jo mylimosioms būdavo septyniolika, devyniolika, dvidešimt treji. Ir kiekviena jų atgimdavo genijaus paveiksluose. „Menas neturi atspindėti vyraujančių grožio kanonų, jis turi išjudinti tokią vietą mūsų galvoje, kurioje neegzistuoja jokios taisyklės. Juk kai mes mylime moterį, nepradedam matuoti jos galūnių ir jų lyginti tarpusavyje,”– kalbėjo Pikasas.

Šis serialas – tai pasakojimas apie genialų provokatorių ir apie tai, kaip tokių žmonių dėka menas transformavosi ir keitėsi tapdamas vis neįprastesnis ir egzotiškesnis.
Daugiau

Aktoriai: Antonio Banderas, Clémence Poésy, Alex Rich, Samantha Colley, Poppy Delevingne, Robert Sheehan, David Wilmot ...

Žanras: Drama, Istorinis, Biografinis

Metai: 2018

Šalis: USA

Kalba: Lietuvių (Profesionalus, vienbalsis)

Reitingas

 • 8.413 628
 • 7.7442 668
 • 19
 • 5
KOMENTARAI 12
avatar
Pridėjimo taisyklės

Rašyti komentarus gali tik prisijungę vartotojai.

 1. Zarinas 15 vasario 2019 22:35
  1. 0
  Man kazkaip nelimpa.Matosi kad pinigu nepagaileta ir kokybiskai sukurtas bet truksta mokejimo papasakoti.Charakteriai tokie šabloniski ir negilus.Nezinau kaip cia reiketu interpretuoti viska.Bandysiu dar Einsteiniui šansą suteikti :)
 2. Flešas 11 vasario 2019 18:47
  1. +1
  serialo pradžioje rašo bus apnuoginto kuno, bet apnuoginto kuno nerodo rodo, bet mažai slepia visas moteriškas grožybes lyg butu N7 (aktoriai stebi, bet žiūrovai negali) :(
  1-2 sezone laksto tarp dabarties ir praeities ir nesuprantu kodėl negali rodyt nuo vaikystės iki mirties (kokia prasmė rodyt dabarti ir praeiti jei vis tiek viska parodys)
  kartais susipainioji laike nors atskirti gali, kad žmogus paseno
  pradžioje rodo kaip gyvena su žmona ir pykstasi ir vėliau parodo praeiti kas buvo ir laksto kas 5-10 min šiek tiek užknisa (lakstė ir 1 sezone)
  įdomi istorija kaip liūdnai gyvena tapytojai
  labai tikroviškai nugrimavo Antonio Banderas kaip seno su metais, lyg ištikrųju butu toks senas :)
  piešia daug merginu, bet nei vienos neparodė visiškai nuogos (perspėjimas meluoja apie apnuoginta kūna)
  1. Katina 11 vasario 2019 20:47
   1. +1
   Pralinksmino jusu komentaras:)na yra to nuogo kuno jis pateikiamas gan suptiliai:) taip pat ir atkarpos kurios maisosi taip pat intriguoja, suteikia savita emocija, todel ir yra maisomas laikotarpis. Pats istorijos pateikimas yra gerai apgalvotas kad ziurovas nenuobodziautu vis mastytu kaip kas vyko ir kodel:)
 3. Katina 11 vasario 2019 08:42
  1. 0
  ziauriai faini serialai, pateikti idomiai, o jaunimas tikrai daugiau turetu dometus menu ir mokslu ypac kai jis pateikiamas taip idomiai.
 4. Flešas 9 vasario 2019 17:08
  1. -1
  tikiuosi 3 sezonas bus neprastesnis :)
 5. ozaru 9 vasario 2019 15:57
  1. -1
  ei genijai kur pirmas sezonas?
  1. Flešas 9 vasario 2019 16:45
   1. 0
   1 sezonas su Einšteinu, neskaitai mano komentaru? (ten kur parašyta sezonai yra rodyklė ir rasi visus sezonus)
 6. pastetas 9 vasario 2019 13:23
  1. -2
  slamstas kaskoks reikia buti kokiu 30 + metu kad suprasti sita filmai... Jaunimui nepatinka tokie
  1. Flešas 9 vasario 2019 16:42
   1. 0
   30+ neturiu metu, bet patinka
  2. Flešas 9 vasario 2019 16:52
   1. 0
   istorija įdomi kaip ir 1 sezono :) (serialas nėra sunkus, kad nebūtu neįmanoma jo suprasti)
   tiesiog atidžiai žiūri ir seki įvykius (istorija panaši vienas protingas kitas tapytojas)
 7. Flešas 8 vasario 2019 17:18
  1. 0
  ar Genijus. Einšteinas (ankščiau vadino genijaus protas, bet atrodo pavadinima pakeitė)
  Genijus. Pikasas prie to pačio serialo yra pridėtas?
  1. ReaLm 8 vasario 2019 22:37
   1. 0
   Tai yra tų pačių kūrėjų serialai, kiekvienas sezonas bus su skirtinga istorija.